Viimasel ajal on tohutu väsimus peale tulnud. Kõht on ka paari nädalaga niimoodi suurust juurde visanud, et oioioi. Tänaval või ühistranspordis inimesed jõllitavad. Vahepeal on selline tunne, et tahaks kuni raseduse lõpuni kodus nelja seina vahel viibida aga teades kui kärsituks ma muutun, kui juba ühe päeva kodus olesklema pean, siis see mul ilmselt ei õnnestuks. Pean ilmselt pilkudega harjuma.

No kui mõni lihtsalt pilgu peale viskab, siis see mind üldse ei häiri aga ükspäev ühistranspordis sõites üks vanem proua lihtsalt vaatas ja vaatas. Analüüsis mind vist pealaest jalatallani. Ma lõpuks lihtsalt vaatasin teda vastu kuniks ta pilgu kõrvale pööras.

Viimasel arsti viisidil sain teada, et mul on hemoglobiin liiga madal, mis tähendab, et mul on veres liiga vähe rauda. Kuna mu õde oli ka just rase ja ma mäletasin, et tal oli ka rauapuudus, siis ma eelnevalt sõin teadlikult palju maasikaid ja mõtlesin, et mul raudselt rauaga probleeme ei teki. No vot sulle siis! Ikka päris hullusti oli see hemoglobiin madal ja sain kohe mingid rauapreparaadid mida pean nüüd tarvitama. Sellest rauapuudusest ongi tingitud sellised sümptomid nagu väsimus, õhupuudus, südame klopsimine jms mis mul kõik olemas olid/on.

Olen üritanud ka enda menüüd rikastada rauaküllaste toitudega nagu peet, spinat, maasikad, tatar, granaatõun jms. Ilmselt oli mul seda organismis juba enne vähem seega pean ka tulevikus jälgima, et mu igapäevases menüüs selliseid toiduaineid rohkem oleks.

Praegu kuulen ikka igapäevaselt seda “oi, sa oled juba nii suur!” laadseid kommentaare. Ma tean, et inimesed ei mõtle seda öeldes üldse midagi halba aga kui seda nii palju koguaeg kuuled siis, eks ta muutu juba natuke selliseks tüütuks. See mõte on mul endal ka igakord peas kui ennast peeglist vaatan. :D Aga mõned oskavad ka väga ilusaid ja ülesehitavaid kommentaare/komplimente teha. “Sa näed väga hea välja!” on näiteks väga hea tunne olnud kuulda kui ise tunned ennast nagu suuur vaal.

2 comments

Lis

Mõnusat kasvamist ning pehmet sündi!

Väike tähelepanek – selleks, et raud imenduks paremini tuleb seda manustada koos C vitamiiniga. :)

    Maris Niinemets

    Oi aitäh!

    Hea tähelepanek! Olen C-vitamiini lisaks võtnud ning piimatooteid üritan ka vältida. Need pidid raua imendumist takistama. :)

Leave a reply