Trotsides mitte just kõige suvisemat ilma, pidasime eelmine nädal Mariliisiga ühe korraliku pikniku maha! Ei saa ju sellepärast suve nautimata jätta, et ilmataat viimasel ajal enda tööd väga hästi teha ei oska. Tegelikult ei olnud tol päeval asi nii hull – kui päike väljas oli, sai täitsa suvekleidiga mõnusalt teki peal peesitada. Vähemalt ei sadanud rahet nagu mõnel eelneval päeval!

Piknikuidee sündis täiesti spontaanselt. Mariliis oli juba rongi peal mulle külla sõitmas kui ma talle kirjutasin, et äkki muretseks midagi maitsvat süüa ja jutustaks õues. Mõeldud, tehtud!

Piknikuteki katsime nektariini- ja õunteviilude, maitsvate Eesti maasikate, lavašširullide ja maitseveega, Magustoiduks sai kaks martsipani croissanti. Mulle muidu martsipan eriti ei istu aga kringlid ja saiakesed teeb ta küll mõnusaks mahlaseks.

Maitsevesi koosnes kurgi ja laimiviiludest ning lavašširullide meisterdamiseks kasutasime toorjuustu, lehtsalatit, kurgiviile, lumekrabi ja juustu. Ma ei olnud nii ammu lavašširulle teinud ja need said muideks imehead!

Fotosessiooni ei olnud muideks teps mitte kerge teha, sest kõik nägi lihtsalt nii isuäratav välja. Lisaks tahtis vahepeal tuul meid minema puhuda ja koerapreilil Steffil pidime ka silma peal hoidma, sest see suslik võib välgukiirusel lauapealt toitu napsata kui ta väga tahab.

Selline saigi meie suve esimene aga loodetavasti mitte viimane piknik. See nädal on ilmade poolest juba päris mõnna, sai isegi ühe korra meres ujumas käidud. Seega lootust on, et neid piknikuilmasid veel augustis ja võibolla isegi septembris tuleb!

Väike reklaamiosa ka. Sellel laupäeval (29.07) toimub mu õe koduaias garage sale, sest nad kolivad Eestist ära ja paljudele asjadele on vaja uued omanikud leida. Seega tulge laupäeval shoppama! Rohkem infot leiab siit.

0 comments

Leave a reply