Käisime veebruari lõpus 7-liikmelise seltskonnaga Itaalias suusapuhkusel. Suusakuurordiks oli Kronplatz, mis asub küll Itaalias aga on piisavalt lähedal Austria piirile, seega kõik rääkisid saksa keeles ja tunne oli nagu oleks Austrias või Saksamaal.

Kogenud mäesportlaseks ma ennast kindlasti ei nimetaks. Paar korda käisin väiksena Kuutsemäel suusatamas ja lauatamas (see tundus tol ajal maailma kõige suurem mägi) ning keskkoolis käies käisin õe perega Austrias lauatamas. Risto ei olnud aga varem kumbagi proovinud, seega ma juba väga ammu hakkasin unistama sellest, et ma saaks temaga koos mägedes ära käia. Nimelt Risto tegeles kunagi trikiuisutamisega ja ma teadsin, et talle raudselt täiega meeldiks ka mäesuusatamine või – lauatamine.

Ööbisime me ühes hästi kenas majakeses kus oli hästi armas kutsu, hobused ja veel mitu ägedat looma. Igati selline maalähedane hõng oli väljas jalutades ja need mäed ümberringi võtsid lihtsalt ahhetama. Seal lähedal oli ka selline väike linnake, kus oli põnevaid poode mida me ka vahepeal uudistamas käisime.

Muidugi kui me seda reisi planeerisime siis me ei osanud oodata, et mul sellel ajal juba väike beebi kõhus kasvamas on. Seega mina hullult palju suusatada ei saanud. Ma rohkem tsillisin nendes erinevates söögikohtades ja kohvikutes mis mägedes olid ja nautisin vaadet. Muideks suusatamine oli palju keerulisem kui ma seda mäletasin, seega oli väga mõistlik, et ma pigem kõrvale hoidsin, sest ma tõenäoliselt oleks ikka päris palju käna pannud õppeprotsessi käigus. Risto aga, oli viimastel päevadel juba täiega proff.

Üldiselt mul vedas, et mul reisi vältel väga palju halb ei olnud. Nädala teises pooles tekkisid mõned iiveldushood aga need olid enamasti õhtul enne magama minekut. Kummalisel kombel aitasid mul iiveldust peletada hapud kummikommid. Kõige rohkem ma kartsin seda pikka bussisõitu (mille ühte otsa sõitsime umbes 24h) aga nii minu kui ka teiste õnneks mul ei läinud sõidu ajal süda pahaks.

Aga mul on väga heameel, et me saime selle mäereisi tehtud, sest nüüd me ilmselt nii pea sinna tagasi ei saa. Kuigi seal oli üllatavalt palju jalutamas ka vankritega inimesi, me siiski tõenäoliselt nii hullud mäespordi fanatid veel ei ole.

0 comments

Leave a reply