Uhuhuu kui kirju see beebiasjade maailm tundus, kui esmakordselt sinna sukeldusin! Pani mõtlema kas tõesti on lapse kasvatamiseks nii palju asju tarvis? Vanasti ju ei olnud selliseid uhkeid beebikiikesid või voodikarusselle ja kuidagi saadi ju hakkama. Ma mäletan, et ma mõtlesin, et ma proovin ka võimalikult väheste asjadega hakkama saada. Nagu ma mõtlesin, et mul tuleb kindlasti väiksema poolsem, üli rahulik, mitte kunagi roosat kandev beebi. Think again, Maris!

Enne beebi sündi me tegelikult väga palju asju kokku ei ostnudki aga pärast beebi sündi avastasime end haaramast erinevatest asjadest kui õlekõrtest mis elu lihtsamaks teeksid. Ja paljud asjad seda tõesti ka tegid, seega olid ostu väärt. Aga päris hulluks ma siiski (veel) läinud ei ole – st kümmet käru ja kaheksat kandelina ma ei oma.

Siit ka minu väikene list asjadest ilma milleta ma hetkel elu ette ei kujutaks.

NAIF lastehooldus – Meie väga suur abimees on NAIF mähkmekreem. Tänu sellele ei ole meil mähkmeärritusega suurt probleemi olnud, sest kohe kui mingi punetus kipub tekkima on see kreem asja kiiresti korda ajanud. Samuti meeldib meile väga NAIF rahustav beebiõli, millega ma Itile pärast vannitamist massaaži teen. See imendub väga kergelt ja on nii mõnusa rahustava lõhnaga! Beebi nahahoolustoodete puhul on vast paljudele oluline, et neil ei oleks häirivalt tugev lõhn. NAIF toodete puhul ei pea tõesti selle pärast muretsema, sest neil on selline mõnusalt õrn ja mahe beebilõhn!

NAIF tooteid saab soetada siit või Tradehouse’ist.

LILIPUTI kandekott – Itile meeldib väga süles olla. Paraku läheb ta aina raskemaks (mitte, et ta alguses kerge oleks olnud – freaking 4,8kg) ja meie musklid ei jõua nii kiiresti järgi kasvada. Seega selleks, et kätelt raskust ära saada, soetasin endale alguses kandelina. Eeltööd ma väga ei teinud. Ja ma ei tea kas viga oli linas või minus – et ma lihtsalt ei olnud piisavalt kannatlik, et seda lina sidumist õigesti ära õppida – igatahes mida suuremaks Iti kasvas seda vähem talle meeldis seal olla. Sellepärast hakkasin vaatama hoopis kandekotte ja valituks osutus Liliputi. Selle ostuga oleme väga rahul! Itile meeldib seal uinakuid teha ja poes käimisel tuleb ka kasuks. Liliputi kotti saab ka laenutada mis on ideaalne variant katsetada kuidas beebile kandekotis olla meeldib. Kandekoti eelis on ka see, et vastupidiselt linale on seda nõus ka Risto kandma. Ja Itile väga meeldib issiga kandekotis tududa!

JOIE kergkäru – kuna ma ikka vähemalt kord nädalas satun Itiga linna siis on väga mugavaks ja asendamatuks muutunud Joie Mytrax kergkäru. Alguses meil ei olnud seda, seega tassisime suurt vankrit kaasas, mis võttis autos nii palju ruumi. Ja see tähendas, et me ei saanud koera kusagile kaasa võtta, sest tema puur ei mahtunud ära. Joie Mytrax käru käib ühe liigutusega lahti ja kokku, saab panna täislamavasse asendisse ja on väga suure kaarega. Kuna Iti on veel nii pisi, siis mulle meeldib, et ta on seal mõnusalt peidus.

Kaasaskantav mähkimisalus ja mähkmekott – selleks, et väljaspool kodu mähkmevahetus võimalikult mugav ja lihtne oleks, leidsin ma e-poest nimega innovativekids.ee väga ägeda mähkmevahetuse komplekti (neid saab soetada ka eraldi). Kui külla lähme on need meil kindlasti kaasas! Ja lisaks sellele, et nad asja mugavamaks teevad näevad nad lihtsalt väga tuusad välja ka. Aegajalt kasutan neid ka kodus kui näiteks tegelusteki peal õhuvanne teeme.

Beebimonitor – kui mul ei oleks võimalust Itit õue magama jätta, ei oleks mul tõenäoliselt beebimonitori tarvis aga kuna mul on see võimalus ja ma kasutan seda igapäevaselt, siis on ülimugav, et ma ei pea iga natukese aja tagant akna peal piilumas käima vaid saan rahulikult toas toimetada ja Itit samal ajal koguaeg jälgida. Kasutusel on meil Philips Avent beebimonitor, millel on lisaks audiole ka video pilt.

Beebikiik ja tegelustekk – väga head abilised andmaks beebile mõneks minutiks tegevust kui on vaja korraks süüa teha, hambaid pesta vms. Beebikiige laenasid meile lahked naabrid ja see oli mulle elupäästjaks esimestel kuudel. Iti oli nõus seal paar minutit olema ja ma sel ajal jooksin kööki, et endale üks võiku teha.

You might also like

Taastumine ja esimesed 2. kuud
Read more

0 comments

Leave a reply