..või siis kuidas mina enda juukseid pesen?
Käisin eile Kohila noortekeskuses tüdrukutele samal teemal rääkimas. Tundub jube jabur teema, et kes siis ei oskaks juukseid pesta aga tegelikult leidub ikka asju mida inimesed valesti teevad ja see on väga oluline osa, et juuksed oleksid terved ja ilusad.

Hakkame siis nende oluliste punktidega pihta.

▼ Enne pea pesemist oleks mõistlik juuksed enne ära kammida, eriti siis kui su juuksed lähevad kergelt pusasse.
▼ Mina pesen enda juukseid šampooniga kaks korda. Paljud liialdavad šampooni kogusega. Mina panen peopesale mõlemal korral umbes ühe euromündi suuruse tilga šampooni.
▼ Šampoon käib ainult peanahale, juuksotsi ei ole vaja šampooniga hõõruda, need saavad puhtaks juba sellest vahust mis nende peale valgub.
▼  Juuksed tuleb šampoonist väga korralikult puhtaks loputada!
▼ Enne palsami kasutamist tuleks ideaalis rätikuga juuksed veest tühjaks pressida. Mul ununeb ka see punkt vahel ära, eriti siis kui on kiirem pesu vaja teha aga tegelikult on see vajalik, sest muidu libiseb palsam juustelt maha.
▼ Miks on üldse vajalik palsamit kasutada? Põhjus on selles, et juuksekarva peal on soomused ja šampoon avab need soomused, et juuksed puhtaks saaksid. Selleks, et juuksed oleksid siledad ja läikivad on vajalik need soomused sulgeda ja selle eest hoolitsebki palsam.
▼ Palsamit tuleb kanda ainult juusteotstele mitte peanahale!
▼ Palsami mõjuaeg peaks olema kusagil 1-5 minutit. Enamasti on see info ka palsami pudelil kirjas.
▼ Jällegi, kui su juuksed lähevad kergelt pusasse siis võid nüüd palsami peas oleku ajal need õrnalt ära kammida.
▼ Lõpuks tuleb sooja/leige veega juuksed ära loputada. Viimane loputusvesi võiks olla jahedam.
▼ Nüüd kui juuksed on pestud tuleks õrnalt rätikuga vesi juustest välja pressida. Juukseid ei tohiks väga palju väänata ja nendega rapsida.
// Kunagi kui ma ujumistrennis käisin ja kui mul ei olnud veel õrna aimugi, et minust kunagi juuksur saab, olin enda juuste vastu ikka päris inetu. Pärast trenni ikka konkreetselt peksime rätikuga juustest vett välja ja lisaks läksin märgade juustega õue. Väga tavaline oli see, et koju jõudes olid juukseotsad jääs. //
▼ Juuksed on märjalt väga õrnad, nad venivad kergelt ja lähevad katki, seega ei ole soovitatav neid märjalt kammida.

Kas te saite midagi uut ja põnevat ka teada või oli kõik juba vana info?  :)

2 comments

Anette

Ma mingi hetk uurisin, kuidas juuste eest paremini hoolitseda ja enamus punktid on tuttavad. Šampooni päris peanahale ei pane, sest jube keeruline on seda sealt siis laiali hajutada. Aga üldises plaanis hoolitsen oma juuste eest vist päris hästi :)

    Maris Niinemets

    Oh, väga tubli, et uurinud oled!

    Ma tavaliselt hõõrun šampooni peopesal laiali ja siis hajutan seda igalepoole peanahale. :)

Leave a reply