London

By Maris Niinemets

Ma arvan, et ma olin ja olen siiani, palju rohkem Londonist vaimustuses kui inimesed seda külastades tavaliselt on. Ma ei tea kas see tuleneb mu lapsepõlve Harry Potteri vaimustusest, millega kaasnes ka Inglismaa vaimustus või siis Londonis lihtsalt ongi minu jaoks midagi erilist.

Me olime seal kokku kolm päeva ja selle aja jooksul jõudsime kõndida umbes 40 kilomeetrit. Me otsustasime ühistransporti mitte väga kasutada, sest 1) see on kallis 2) ühest sihtpunktist teise jalutades näeb palju rohkem.

Külastasime selle vähese aja jooksul kõik kuulsamad kohad ära: Buckingham palace, Big Ben, London Eye, Westminster Abbey, National Gallery, British museum, Oxford street. Need olid kõik toredad aga kõige rohkem avaldasid muljet hoopis Londoni hiiglama suured majesteetlikud pargid, mis olid täis igasuguseid erinevaid puid ja taimeliike ning linde ja loomi. Eraldi tooksin välja oravad. Viimasel päeval kui pidime bussiga lennujaama lähedal asuvasse hotelli sõitma, veetsime paar tundi pargis oravaid toites. Mina sain ka ühelt hammustada aga pole hullu, oravad on ikkagi armsad ja see oli täiesti Risto süü.

collage
Risto nimelt ütles, et ma peidaksin pähkli enda peopesa sisse, sest siis orav tuleb väga armsalt ja otsib selle pähkli mu peopesast üles. Temal väidetavalt üks orav tegi nii. Minul juhtus aga nii, et orav oli äärmiselt arg ja ta hüppas mulle kaugelt sõrme kinni. See sõrm jäi lihtsalt teistest natuke ette poole ja ta vist lootis, et äkki see on pähkel (?). See kõik toimus nagu aegluubis. Mina ehmusin ja tõmbasin sõrme ära aga orav oli ikka hammastega selle küljes kinni. Lõpuks ta lasi lahti ja pontsatas maha. Meie oravaga olime šokis ja Risto oli pool tundi naerukrampides ja kahetses, et ta parasjagu ei filminud. Ja kui keegi mõtleb, et kas oravatel on teravad hambad siis ma võin kinnitada, et jah, neil on väga teravad hambad.

Kui paljud ütlevad, et nädalavahetus on täitsa piisav aeg mõne suurlinna külastamiseks, siis Londonist mul kolme päevaga küll küllalt ei saanud! See oli lihtsalt nii mõnus aeg kahekesi uusi põnevaid kohti külastada, šopata, mõnusates kohvikutes kohvitada ja seda ilusat inglise keelt kuulata.

Tagantjärele soovin, et ma oleks kaameraga rohkem pilte teinud (nagu alati, haha) aga kahjuks peate leppima nende piltidega mis me telefoniga tegime.

collage2

0 comments

Leave a reply