Filmi, seriaali ja muusika eri 

Viimasel ajal on filmimaastikul palju häid filme nagu ikka Oscarite ja Golden Globe’side ajal kipub olema. Ja see on muidugi filmi nautlejatele väga põnev. Ma ise pean ka end selleks. Olen filmide osas üsna valiv. Hiljuti taheti seltskonnas kus ma viibisin, vaadata sellist filmi nagu “John Wick” ja ma selle traileri põhjal juba otsustasin, et see on täiesti mõttetu film. No nad ikkagi vaatasid seda ja mul oli õigus, haha. Aga on kaks head filmi mis ma hiljaaegu vaadanud olen ja mis ma välja tooksin. Muidugi maitsed on erinevad. :)

1. Whiplashräägib väga ambitsioonikast noorest trummarist Andrew Neymanist (Miles Teller), kes õpib väga mainekas koolis ja tänu enda püüdlustele saab heasse jazz-ansablisse, mille juhendajaks on äärmiselt karm Terence Fletcher (J.K. Simmons). Näitlejatöö on lihtsalt super ja film on äärmiselt pingeline!

2. The Imitation Game – Geniaalne matemaatik ja krüpteerimisanalüütik Alan Turing (Benedict Cumberbatch) juhtis Teise maailmasõja päevil ülisalajast gruppi, millesse kuulusid õpetlased, lingvistid, malemeistrid ja luureohvitserid ning mille eesmärgiks oli sakslaste poolt kasutusel oleva ning lahtimurdmatuks peetud Enigma koodimasina edastatud sõnumite lahtimurdmine. Film põhineb tõestisündinud lool ja on omamoodi liigutav.

Nüüd siis seriaalidest, vaatan üsna paljusid (Grey’s Anatomy, Pretty little liars jne.) aga hetkel tooks välja sellise mega põneva sarja millel tuli just teine hooaeg välja. See sari on Broadchurch. Esimest hooaega ma vaatasin kaks korda, esimene kord üksinda ja kuna see oli lihtsalt nii põnev, reklaamisin seda Ristole ja siis vaatasin temaga koos teist korda. Žanri poolest on tegemist krimi/draamaga. Esimene hooaeg algab sellega, et ühes väikeses ja armsas linnas kus justkui kunagi midagi halba ei juhtu, leitakse ühe noore poisi surnukeha. Kõikidest linna elanikest saavad kahtlusalused ja kooruma hakkavad igasugused kõhedust tekitavad saladused.

Muusika valdkonnas ei olegi midagi pikalt rääkida. Viimase aja avastused: Ryn Weaver-Promises, Ryn Weaver-Octahate, James Bay-Hold back the River.

0 comments

Leave a reply