Tänaseks olen täpselt 22 nädalat ja 4 päeva kõhtu kasvatanud. Juba üle poole on möödas! See aeg on läinud jube kiiresti. Millegi pärast arvan, et viimased paar kuud hakkab see aeg venima, siis kui kõhtu juba raskem kanda on. Mul ei ole siiani õnneks väga palju vaevusi olnud. Alguses oli natuke iiveldust ja väsimust, nüüd on pikalt istudes või seistes õhtuti seljavalud aga üldiselt on mul võrreldes paljude teistega väga hea enesetunne olnud. Tõenäoliselt sellepärast on minu jaoks see aeg ka ruttu läinud. Ma ei kujutaks ette kui mul oleks ikka veel iga päev süda paha. Aga olgugi, et enesetunne on mul üpris hea, on toimunud minuga nii mõnedki muutused ja ma mõtlesin, et ma paneks mõned neist kirja. 

IIVELDUS, VÄSIMUS – esimese kolme kuu jooksul painas mind mingi periood iiveldus, umbes äkki 4 nädalat. Hommikul ja päeval oli täiesti normaalne olla aga kusagil 6 paiku õhtul oli kindel laks, et süda läks pahaks. Selle perioodi jooksul ma vältisin kööki, süüa ma teha ei suutnud ja nõude pesemine tundus ka väga jälk tegevus. Õnneks ma ka ei pidanud midagi neist toimetustest tegema. Risto võttis kõik köögi toimetused ilma kurtmata enda peale.

POED, AJAKIRJAD – järsku hakkasid mulle huvi pakkuma kaubanduskeskustes lasteosakonnad ja Risto pidi mind kinni hoidma, et ma liigselt nendes poodides aega ei veedaks ning kui varem ostsin ajakirju pigem stiilis “Anne ja stiil” ja “Mood” siis nüüd tundus minu jaoks maailma kõige põnevam ajakiri “Pere ja Kodu”.

BLOGID, VLOGID – sama asi juhtus ka blogide ja Youtube’i kanalitega mida jälgisin. Blogidest leidsin Costany.ee, kes kirjutas enda rasedusest ja mega põnev oli lugeda ja samastuda paljude asjadega. Youtube’is hakkasin vaatama SacconeJoly’sid kes said just beebi.

RIIDED – mingi hetk avastasin, et püksid ei ole jalas üldse mugavad ja pluusid tunduvad kuidagi ebameeldivalt ümber, seega tuli garderoobi natuke täiustada. Ma küll väga palju ei otsinud aga paljud Eestis saadaval olevad rasedate riided tundusid üpris kallid, seega tellisin mõned hilbud Inglismaa e-poest Boohoo.com (kui keegi parasjagu otsib). Ma küll endiselt ei ole ostnud endale ühtegi pükstepaari mis mulle jalga läheks, aga praegusel soojal ajal on mega mugavad hoopis retuusid.

UUED MURED – “kas temaga on ikka kõik korras?” on põhimure mis algusest peale aegajalt endast märku annab. Mul oli vahepeal ämmaemanda visiidi vahel poolteist kuud ja see tundus lihtsalt tohutult pikk aeg. Nüüd on hing juba rahulikum, aga alguses elasin küll ühest arsti visiidist teiseni.

MAGAMINE – oh, kuidas ma juba igatsen kõhuli ja selili lamamist. Unega mul hetkel probleemi ei ole, pigem on seda und liiga palju ja eriti oli seda alguses, siis ma võisin põhimõtteliselt püsti ka magama jääda.

KEHA – ilmselgelt peavad kehaga mingid muutused toimuma kui sa enda sees inimest kasvatama hakkad. Kõige rohkem on näha kõhu paisumist, aga tegelikult toimub peale selle veel nii palju. Ma ei tea kuidas on üldse võimalik, et mu kõht saab veel suuremaks paisuda, ma tundun juba praegu endale peeglist vaadates hiiglaslik.

Need on põhilised muutused mis mulle praegu pähe tulevad. Ma olen aru saanud, et rasedused on nii erinevad ja mis ühel on nii on teisel naa. Kui ma olen lugenud, et mõni oksendab igapäevaselt ja mõnel hormoonid jubedalt möllavad, siis ma olen küll ennast õnneseenena tundnud ja ei kurda mitte millegi üle. :)

 

0 comments

Leave a reply