Kirjutasin juba nädala alguses märkmikusse reedese päeva peale “pannkoogihommik”. Ikkagi ju pühad! Päev mil saab lihtsalt lebotada. Peab natuke erilisemas võtmes seda hommikut alustama. Tavaliselt Risto kahjuks hommikust ei söö, põhjendades seda sellega, et tal lihtsalt ei ole isu. Mina olen jällegi vastand – ma ei suuda hommikul söömata ja teed joomata olla. See on nagu kütus mis mind iga hommik käima tõmbab. Aga kui sellised pannakad serveeritakse, siis ei suutnud isegi Risto Niinemets neile vastu panna!
Tegemist on Jamie Oliveri retseptiga. Ameerikalikult kohevad pannkoogid.

VAJA LÄHEB:

3 muna
115 g jahu
1 tl küpsetuspulbrit
140 ml piima
soola
ps! soovi korral võib ka suhkrut lisada

Eralda munakollane munavalgest. Lisa munavalgele tibake soola ja vispelda (või mikserda) kuni segu on vahustunud (kusagilt lugesin, et toasoojad munad pidid kergemini vahtu minema)
Lisa munakollasele jahu, küpsetuspulber ja piim ja sega kuni kõik on ilus ühtlane. Vala segu ettevaatlikult munavalge vahule, samal ajal segades. Nüüd võid hakata praadima!

Kuna originaalretsepti järgi suhkrut taignale ei lisata, tuleb millegi muuga pannkoogid magusaks teha. Me võtsime kasutusele vahukoore, maasikad ja banaanitükid. Võib veel kasutada näiteks vahtrasiirupit, Nutellat või maitsestamata jogurtit mustikatega. Variante on palju, pange fantaasia tööle!

Mõnusaid ja magusaid pühi kõigile!

 

0 comments

Leave a reply