Täitunud on täpselt 26 nädalat ja 1 päev. Google ütleb, et tema pikkuseks peaks praegu peanupust jalatallani olema 35 cm. Tundub kuidagi väga suur!

Varem ma tegin salongis 10 tunniseid tööpäevi, kuid nüüd mul selleks enam jaksu ei ole. Pikalt püsti seismine või istumine väsitab selga kõige rohkem. Hetkel käingi põhiliselt oma klientide jaoks salongis (ehk siis kui keegi aega tahab bronnida, võib otse mulle kirjutada). Juulis olen kindlasti veel olemas ja võibolla natuke isegi augustis ka. :)

Arsti visiitidel ei ole mul tavaliselt eriti midagi hullu kurta. Ämmaemandaks on mul hästi tore Aet Leesment Ida-Tallinna keskhaiglast. Paljud on küsinud, et miks ma Pelgulinna haigla asemel  ITK valisin,  aga ega sellel tegelikult ei olegi konkreetset põhjust. Mõlema haigla kohta leidus foorumites nii positiivset kui ka negatiivset tagasisidet. Lõpuks valisin umbes selle järgi, et kuhu parem liikuda oleks nii ühistranspordi kui ka autoga. Siiani ainus negatiivne asi ITK’s on olnud see, et seal pole eriti parkimiskohti.

Eelmine arsti külastus oli mul täitunud 25. nädal ja seetõttu uuris ämmaemand, kas beebi juba kõhus palju mürgeldab. Liigutustega on nii, et mõned hakkavad neid tundma juba 14.nädalal ja mõned alles 23. nädalal. See oleneb palju sellest mitmenda rasedusega on tegemist (korduvrasedad näiteks tunnevad beebi liigutused varem ära) ning ka sellest kus asub platsenta.

Mina hakkasin konkreetsemaid liigutusi tundma umbes 21.-22 nädala paiku, kuid need esinesid üsna harva ning vahel leidus ka üksikuid päevi kui ma liigutusi väga tähele ei pannud. Mainisin seda ka ämmakale ja see tegi teda tsipa murelikuks, sest ma peaksin iga päev vähemalt korra liigutusi tundma. Ta arvas, et tõenäoliselt on nii, et kuna ma hakkasin liigutusi võrdlemisi hilja tundma ning lisaks asub mul ka platsenta kõhu eesseinas, siis ma ei peagi neid nii tugevalt tundma ja tegelikult on kõik hästi. Aga selleks, et meil mõlemal süda rahulik oleks, saatis ta mind järgmisel päeval ultrahelisse, et vaadata üle kas beebi tunneb ennast hästi.

Õnneks oligi kõik ilusti korras. Nüüd ma hoian liigutustel pingsamalt silma peal ja siiani olen neid pärast seda ÄE visiiti igapäev korduvalt tundnud. ÄE mainis ka, et tegemist võib ka lihtsalt olla rahulikuma beebiga ja peab tõdema, et see tundub kuidagi loogiline kui võtta arvesse minu ja Risto iseloomu.

0 comments

Leave a reply