Sorteerin siin praegu blogipostituse kirjutamise kõrvalt riidekappi. Tore on aegajalt mingitest asjadest lahti saada, mis tükk aega kasutust pole leidnud. Äkki mingi ese leiab endale omaniku kellele ta valmistab palju suuremat rõõmu kui tol hetkel mulle. Lisaks on mul kappi lihtsalt rohkem ruumi vaja, sest ma tahaks meile sinna mingid uued riiulid meisterdada kuhu saaks beebiriided jms panna. Praegu meil sellist kohta ei ole. Ma ei tahaks väga eraldi kummutit magamistuppa osta, sest see võtaks nii palju ruumi. Üleliigsed aga korralikud asjad saab muideks viia sellisse kohta nagu Uuskasutuskeskus.

Nüüd hoopis teise teema juurde tulles – hakkasin siin mingi hetk beebiootuse ajal üles kirjutama enda rasedusega seotud vaevusi ning kui leidsin midagi mis nende vastu aitas, siis kirjutasin ka need üles.  Esiteks juba seetõttu, et ämmaemanda juurde minnes need meeles oleks, sest ta alati küsib mis mulle muret valmistab. Aga nüüd mõtlesin, et kirjutaks neist siin ka, sest äkki kellegil on sarnane probleem ja leiab ka samast asjast leevendust millest mina. Midagi originaalset siit vist ei tule, aga siin need mõningad vaevused on:

IIVELDUS – Nii veider kui see ka poleks, aitas mul alguses iivelduse vastu näksimine. Kõht ei tohtinud päris tühjaks minna, muidu läks kohe süda pahaks.
Kõige nõmedam on minu arust kui auto, bussi või rongisõidu ajal iiveldama ajab. Meie Itaalia reisi vältel tuli mul seda aeg ajalt kogeda. Autosõidu iivelduse vastu aitasid mul kõige paremini hapud kummikommid, aga neid ei tasu väga palju korraga süüa, muidu ajavad need omakorda südame pahaks. :D

PEAVALU JA SILMADE KUIVUS – Mingil hetkel painas mind peavalu, mis oli omakorda tingitud kuivadest silmadest. Kui mul pea valutab, siis see on enamasti seotud silmadega. Ma alguses ei seostanudki seda otseselt rasedusega aga sattusin juhuslikult ajakirja “9 kuud” lugema, kus sellest artikkel oli kirjutatud ja selgus, et hormonaalsed muutused võivad ka pisaraeritust vähendada. Ostsin apteegist endale silmatilgad, mis natuke silmade kuivust leevendasid, kuid siiski peavalu aegajalt painas. Siis soovitas mulle keegi, et A-vitamiin võib sellisel puhul aidata, seega ma ostsin endale söömiseks hulga mangot ja porgandit. Kusjuures mul oligi tol hetkel täiega mango isu ka! Ja peale seda kaduski mul silmade kuivus ja peavalu täitsa ära.

KRAMBID JALGADES – Öösel krambivalu peale üles ärkamine oli mul mingi periood päris tihe nähtus! Kõik on seda ilmselt kogenud ja teavad, et see on päris ebameeldiv tunne. Minu puhul jalgade liigutamine või mudimine krambi ajal ei ole aidanud, pigem tegi see asja hullemaks. Seega ma tavaliselt lihtsalt surusin hambad risti, natuke oigasin valust ja ootasin, et kramp üle läheks. Kuid selleks, et jalad üldse krampi ei läheks aitas kõige paremini magneesiumi õli ning ka mõne päevane magneesiumi tableti kuur.

ÕHUPUUDUS – Sellega on mul tulnud silmitsi seista enamasti kitsastes ruumides kus on palju inimesi, ehk siis enamasti ühistranspordis. Rongis on veel suhteliselt okei olla, aga Tallinna bussides sõites on mul küll mitu korda olnud dilemma, kas ma kannatan enda peatuseni oodata või pean kohe välja minema. Ega õhupuuduse vastu kuidagi muud moodi võidelda ei olegi võimalik kui vahetada seda keskkonda kus parajasti halb on. Mis seda aga mitu korda hullemaks võib teha on see, kui satud sellepärast ärevusse/paanikasse (ise olen sellega kimpus). Üritades rahulikuks jääda on suurem tõenäosus, et pead kauem vastu või, et see läheb üle.

SELJAVALU – Põhiline probleem mille käes ma hetkel vaevlen ongi seljavalu. Ma arvasin, et see nähtus tekib pigem seal viimastel kuudel, aga ma eksisin. Juba paar kuud on seljavalu aegajalt ikka endast märku andnud. Tõenäoliselt on see seotud sellega, et ma pean tööl kaua aega järjest püsti seisma. Hetkel valutab mul selg põhiliselt magades. Ma ei olegi sellele väga leevendust leidnud, teen vahel võimlemispalli peal harjutusi, püüan venitada, õiges asendis istuda ja seista.

Õnneks need kõik on täiesti üleelatavad ja mööduvad vaevused. Ma võtan neid kui miskit, mis on vajalik selleks, et beebi saaks ilusti kasvada ning tublisti ja tervelt siia maailma tulla. Seepärast olen ma valmis ka kõik need seljavalud-jalakrambid ja kõik muud hädad avasüli vastu võtma. See küll siis nii välja ei paista kui ma haledalt nende käes oigan, aga siiski. Üleeile jõudsin ma ka ametlikult kolmandasse trimestrisse, mis tähendab seda, et umbes kolme kuu pärast on kõhuelanik piisavalt küpsenud, et tahab hakata välja tulema – jaiks!

2 comments

Angela

Väo, Maris! Nii-nii põnev! Ainult 3 kuud veel… Zutz! ja valmis. :D

    Maris Niinemets

    No ma tahaks loota, et see lõpu osa saab olema Zuts! ja valmis. :D

Leave a reply